סדרת אייפון 15 בהשקה רשמית בישראל! כל מה שצריך לדעת.

לאחר ההשקה העולמית של האייפון 15 בחודש שעבר, אייפון 15 מתקרב להשקה הרשמית בישראל ובקרוב מאוד היבואנים הרשמיים יחלו להפיץ את המכשירים. הרכישות המוקדמות בשיאן, ונכון לעכשיו נראה שתחילת ההפצה תהיה בין ה12- ל-15 באוקטובר. כרגע ניתן להשיג בארץ מכשירים אייפון 15 (מכל הסוגים) בייבוא מקביל!

במאמר זה אנו באים לעשות לכם סדר לפני ההשקה, בכל מה שצריך לדעת על המכשיר וכל השמועות שמסתובבות כרגע. כמו תמיד בתקופה הראשונה בה סדרה חדשה של אייפונים יוצאת לשיווק יש גל שמועות ואנשים רבים נשארים מבולבלים. אז מה בעצם אנו צריכים לדעת?

אייפון 15- החידושים הבולטים שניתן לראות:

נתחיל מאייפון 15 ו15 פלוס, השדרוג המשמעותי הוא שדרוג המעבד ל- A16 Bionic המעבד המוכר מדגמי האייפון 14 פרו (ופרו מקס). כמו כן המסך שודרג למסך OLED עם בהירות גבוהה יותר באיכות Reting XDR. איך אפשר ללא שדרוג המצלמה, שם העדשה הראשים עברה שדרוג גדול יחסית ל 48  מגה פיקסל וזום אופטי X2. ואיך אפשר בלי קצת AI? מוד הפורטרט של המצלמה יופעל אוטומטית באמצעות בינה מלאכותית!

לראשונה בדגמי האייפון 15 (לכל הסדרה) המכשיר יגיע עם שעק טעינה USB-C, יותר לא נראה את חיבור ה Lightning  המוכר של האייפונים ומעכשיו כולם מיישרים קו עם האיחוד האירופאי אשר דורש חיבור USB-C. עוד דבר שלא נראה יותר הוא כפתור ההשתקה בצד המכשיר. כפתור זה יהפוך לכפתור פעולה איתו עדיין נוכל להשתיק את הצלצול, אך יתווספו פעולות נוספות עליהם נרחיב בהמשך!

כמו כן האי הדינאמי המפורסם מדגמי האייפון 14 פרו ופרו מקס, יגיע השנה לדגמי האייפון 15 הרגילים!

בדגמי הפרו, מלבד שקע הטעינה וכפתור ההפעלה, השדרוג המרכזי היא מסגרת הטיטניום אשר הופכת את המכשיר לקל יותר ולפי אפל חזק יותר.

דגמי הפרו יקבלו את מעבד ה A17 PRO, מעבד סופר עוצמתי בעל 6 ליבות אשר לדברי אפל מסוגל להריץ משחקים באיכות מטורפת! בלי להעמיס בנתונים מיותרים, לדברי אפל מדובר במעבד עוצמתי מאוד.

ומה השמועות ששמענו מאז ההשקה העולמית?

הרבה שמועות שמענו על המכשירים מאז שהם הושקו בארצות הברית. האייפון 15 כמו תמיד נבדק ע"י בלוגרים בכל העולם והרעש יכול להיות גדול.

השמועה הראשונה והמפחידה ביותר, היא הבדיקה של בלוגר בשם JerryRigEverything אשר בדק את מכשיר ה15 פרו מקס וגילה כי הוא נסדק בקלות. הבלוגר ניסה ללחוץ על גב המכשיר על 2 אצבעות ומתברר שהגב נסדק בקלות!

עם זאת חשוב מאוד להבהיר כי בלוגרים אחרים ואפילו ישראלים (בניהם אלון גרעיני) ערכו את אותה הבדיקה, ולא הצליחו לשבור כך את גב המכשיר. אלון ניסה בכל כוחו ללחוץ על הגב וכלום לא קרה.

יש לציין עוד נקודה- גב המכשיר שלא כמו בעבר, הוא חלק נפרד וקל יחסית להחלפה. בעבר אפל ייצרו את גב המכשיר כחלק בלתי נפרד מהמסגרת, אז כיום הגב ניתן לפירוק והחלפה ללא שום בעיה ועל פי אפל במחיר זול יותר מבעבר!

השמועה הבניה שעשתה רעש, היא התחממות היתר של המכשיר. משתמשים רבים דיווחו על התחממות המכשיר! כאן אפל נכנסה לתמונה והצהירה שהתחממות המכשיר מטופלת בעדכון תוכנה. אפל הסבירה שהדבר קורה בגלל אי התאמה של אפליקציות מסוימות למערכת ההפעלה החדשה והדבר בטיפול.

ולסיכום:

כמו תמיד השקה של אפל עושה המון רעש! לטוב ולרע אי אפשר להתעלם ממה שאנשים מציגים ברחבי הרשת! אנו תמיד ממליצים להמתין קצת ולראות באמת כיצד המכשיר מתנהג וכיצד מגיבים המשתמשים לאחר תקופת שימוש קצרה. עם זאת- אנו חייבים לציין שאפל כמו תמיד מייצרת מכשירים מצוינים שמחזיקים מעמד זמן רב, ומטפלת בכל הבעיות שצצות.

השאר תגובה

כתובת המשייל שלך לא נשלחה, שדות נחוצים

דילוג לתוכן